Hingamisteraapia

„Hinga sügavalt ja lase lahti. Hingamine on värav, mille kaudu saame vabaneda stressist, leida sisemist rahu ja ühenduda oma sisemise jõuga.“ Eckhart Tolle

meri ja hingamisteraapia

Kuidas hingamisteraapia saab aidata?

Hingamisteraapia võib aidata mitmel erineval moel:

  • Leevendada stressi ja ärevust
  • Luua sisemist rahu ja lõdvestust
  • Luua emotsionaalset tasakaalu 
  • Vabastada emotsionaalseid blokeeringuid ja pingeid 
  • Luua oma emotsioonidega sügavamat ühendust 
  • Suurendada energiat ja vitaalsust ning parandada üldist heaolu
  • Tuua rohkem hapnikku kehasse, parandades seeläbi ainevahetust ja elujõudu
  • Suurendada teadlikkust oma kehast ning luua parema ühenduse oma keha ja meele vahel
  • Märgata kehas toimuvaid füüsilisi aistinguid, pinget ja lõõgastust ning vabastada kehasse kapseldunud pingeid ja blokeeringuid
  • Aktiveerida keha loomulikke enesetervendamise võimeid ning parandada immuunsüsteemi, võimaldades kehal taastuda ja terveneda

Mis on hingamisteraapia?

Hingamisteraapia, tuntud ka kui hingamistöö või algselt vabastav hingamine, keskendub teadlikule hingamisele ja erinevatele hingamistehnikatele, mille eesmärk on parandada inimese vaimset, hingelist ja füüsilist seisundit. Hingamine on tihedalt seotud meie kehalise, emotsionaalse ja vaimse heaoluga ning teadliku hingamise praktikad võivad toetada meie üldist tervist ja tasakaalu. Hingamisteraapia seanssidel kasutatakse erinevaid hingamistehnikaid, näiteks pausideta katkematut hingamist ning samuti hõlmab hingamisteraapia psühhoteraapilisi vestluseid enne ja pärast hingamissessioone.

Hingamistehnikatest ja hingamistööst saab tõhus hingamisteraapia, kui seda kasutatakse professionaalses psühhoteraapia kontekstis ning vastava väljaõppe läbinud hingamisterapeudi toetusel. On äärmiselt oluline, et hingamisseansi kogemus ei piirduks vaid teatud meeleseisundite kogemisega, mis hiljem ununeb, vaid et see toob kaasa soovitud positiivseid muutusi inimese elus. Enne ja pärast hingamistööd toimub terapeutiline vestlus, mis on oluline teraapiaeesmärkide seadmisel ning kogemuse integreerimisel ja vaimse tasakaalu loomisel.

Hingamisteraapia - klienti toetab hingamisterapeut

Hingamisteraapia sessioonid toimuvad koos koolitatud hingamisterapeudiga, kes juhendab klienti hingamispraktika käigus. Terapeut loob turvalise ja toetava keskkonna, kus inimene  saab sügavamalt kontaktis olla oma hingamisega, avastada selle kaudu oma sisemaailma ning kogeda teadliku hingamise mõju oma heaolule

Korduma kippuvad küsimused

Hingamisteraapia on teadliku ja sügava hingamise kasutamine füüsilise ja vaimse heaolu parandamiseks ning stressi leevendamiseks.

Hingamisteraapia seanss hõlmab juhendatud pausideta hingamist ja teadvuse suunamist, aidates lõõgastuda, leevendada pinget ning saavutada sisemist tasakaalu ja heaolu. Hingamise praktikale eelneb vestlus sulle olulistel teemadel ja taotluste ning soovide seadmine, milleni hingamispraktika kaudu püüelda. Hingamispraktika kestab  45-60 minutit ja sellele ajal on klient tavapäraselt pikali asendis, silmad kinni. Peale hingamist toimub kogemuse analüüs ja integreerimine sinu igapäevaeluga. Kogu seanss kestab tavapäraselt kokku 2–3 tundi.

Hingamisteraapia aitab stressi ja ärevuse puhul, soodustades sügavat lõõgastumist ning reguleerides närvisüsteemi reaktsioone, mis aitavad tasakaalustada emotsioone, saada teadlikumaks iseendast ja saavutada sisemist rahu ning tasakaalu.

Hingamisteraapia seansside sagedus sõltub sinu vajadustest ja teraapiaeesmärkidest. Soovituslik on osaleda vähemalt 10 seansil, et kogeda sügavamat protsessi ning edenemist vaimses ja füüsilises heaolus. 

Jah, hingamisteraapial võib olla unele positiivne mõju. Õige hingamine ja hingamisharjutused võivad mõjutada närvisüsteemi, keha lõõgastumist ning üldist füüsilist ja vaimset heaolu, mis omakorda võib aidata kaasa paremale unele. 

Kõik teenuste hinnad on üleval hinnakirja lehel.

Teraapiad ja nõustamised toimuvad nii eesti kui inglise keeles.

Scroll to Top